środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Są pieniądze na mikroprzedsiębiorstwa

2013-04-14 08:00:00 (ost. akt: 2013-04-12 11:40:39)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Każda osoba, która nie jest w pełnym zakresie ubezpieczona w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i zamierza na obszarach wiejskich otworzyć lub rozwijać mikroprzedsiębiorstwo, może ubiegać się o przyznanie pomocy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nawet do 300tys. zł.


Rolnictwo nie zawsze bywa opłacalne. Przed tymi, którzy mieszkają na terenach wiejskich, a nie są czynnymi rolnikami, właśnie pojawiła się kolejna szansa. Jak poinformowała na swojej stronie internetowej gmina Kalinowo, są pieniądze dla tych, którzy nie są w pełni ubezpieczeni w KRUS i mają w planach na obszarze wiejskim otworzyć czy rozwinąć już istniejące mikroprzedsiębiorstwo.

— Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach tego działania zostanie przeprowadzony przez ARiMR od 15 do 26 kwietnia w 15 województwach — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo. — Pieniądze z projektu "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" są dla chcących rozwijać lub utworzyć mokroprzedsiębiorstwo, czyli firmę zatrudniającą do 10 osób, której obrót lub bilans roczny nie przekracza 2mln euro. Suma, jaką zostanie wsparty przedsiębiorca, zależeć będzie od liczby utworzonych miejsc pracy. Najwięcej od ARiMR można otrzymać 300tys. zł. Tworząc jedno miejsce pracy przedsiębiorcy mogą otrzymać do 100tys. zł, dwa etaty do 200tys. zł.


Tworzenie nowych miejsc pracy wiąże się z inwestycjami, te z kolei z kosztami. Agencja dofinansuje do 50proc. poniesionych kosztów.

— Wnioski można składać osobiście, przez upoważnioną osobę w oddziale regionalnym agencji, albo rejestrowaną przesyłką pocztową — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo. — Zachęcam mieszkańców gminy do podejmowania tego typu inicjatyw, które mogą przyczynić się do zmniejszenia poziomu bezrobocia w regionie.
O kolejności przyznawania pomocy nie będzie decydowała kolejność wpływania wniosków, ale suma punktów przyznanych według kilku ściśle określonych przez agencję kryteriów. Są nimi: podstawowy dochód podatkowy gminy, bezrobocie w powiecie oraz liczba planowanych miejsc pracy. Najwięcej punktów i tym samym najwyższą pozycję na liście określającej kolejność przyznawania pomocy otrzymają ci przedsiębiorcy, którzy planują dać pracę co najmniej trzem osobom w powiecie o wysokim wskaźniku bezrobocia i gminie o małych dochodach podatkowych.

Wnioski, załączniki, instrukcja i wszelkie informacje o "Tworzeniu i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" są dostępne na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.
kw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaro #1060797 | 89.228.*.* 19 kwi 2013 21:46

  WÓJT SIĘ OBUDZIŁ BO MUSZTARDA PRAKTYCZNIE PO OBIEDZIE.TA INFORMACJA POWINNA BYĆ O MIESIĄC MINIMUM WCZEŚNIEJ .NIE WIEM KOMU TA NIBY WŁADZA SŁUŻY DO PODATKÓW RĘCE WYCIĄGA I NIC PO ZA TYM TEJ WŁADZY DZIĘKUJEMY

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. leje kasa #1055697 | 83.25.*.* 15 kwi 2013 11:12

   wszystko pada, a kasa łunijna się leje

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages