środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, SewerynaKolejne kilometry kanalizacji i wodociągów2013-05-07 10:48:14 (ost. akt: 2013-05-07 10:57:32)

Autor zdjęcia: Archiwum gminy

Wreszcie nadszedł długo zapowiadany początek realizacji inwestycji, w wyniku której kolejni mieszkańcy gminy Kalinowo zostaną podłączeni do systemu kanalizacji i wodociągów. Jest to jedna z głównych i najważniejszych inwestycji tego roku w gminie.Z początkiem kwietnia rozpoczęła się realizacja projektu "Budowa oczyszczalni ścieków w Milewie wraz z rozbudową sieci wodociągowych Milewo, Kalinowo".


— W ramach projektu wykonywana jest sieć wodociągowa Marcinowo-Milewo, Milewo-Zanie oraz w obrębie Kalinowo I, Kalinowo II, a także budowa, przebudowa oraz rozbudowa sieci kanalizacji w Milewie i obrębie Kalinowo I — mówi Mariusz Klepacki, sekretarz gminy Kalinowo. — W planie jest również wyłączenie hydroforni Milewo poprzez połączenie w pierścień wodociągu Marcinowo-Milewo-Zanie. Ważnym elementem będzie budowa lokalnej oczyszczalni ścieków w Milewie, na którą czekają okoliczni mieszkańcy.


Inwestycja ma na celu dostarczenie odpowiedniej ilości wysokiej jakości wody mieszkańcom oraz zminimalizowanie niebezpiecznych związków przedostających się do gruntu i wód gruntowych wraz ze ściekami bytowo-gospodarczymi. Przyczyni się to do poprawy stanu środowiska naturalnego.


Jak przekonują władze gminy Kalinowo, realizacja inwestycji w żaden sposób nie jest zagrożona.


— Wartość przedsięwzięcia to ponad 800 tys. zł — mówi Mariusz Klepacki, sekretarz gminy Kalinowo. — A ponad 250 tys. zł wynosi dotacja, którą gmina otrzymała w ramach działania projektu "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w zakresie gospodarki wodno-ściekowej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 
Plan zakłada, że prace zostaną zakończone za pięć miesięcy, we wrześniu.

kw
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ciekawska #1083340 | 81.190.*.* 13 maj 2013 14:34

  Przez wożenie sprzętu do tego remontu została zniszczona droga Kalinowo-Marcinowo. Przejazd, który powinien zająć 5min, zajmuje teraz co najmniej 4 razy więcej. I nikt nie kwapi się, żeby z tym cokolwiek zrobić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hero #1079436 | 89.228.*.* 9 maj 2013 21:33

  Mieszkańcy wypowiedzą sie jak otrzymają obciążenia finanasowe panie Mariuszu występuje pan przed szereg.Jak pokazujecie opłaty za śmieci to i i w kanalizacji szału nie będzię. Wybory idą i trza oczy mydlić wyborcom ,tyle że lud ciemny za którego macie nie jest aż tak ciemny jak wam się wydaje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages