środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wielka Majówka z gminą Kalinowo!

2013-05-21 12:06:58 (ost. akt: 2013-05-21 12:17:32)

Autor zdjęcia: UG Kalinowo

Podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku również będzie to impreza, która na długo zapisze się w pamięci mieszkańców. Ci, którzy zdecydują się na przyjazd w sobotę (25 maja) do Kalinowa, z pewnością nie będą żałować. Będzie czekać na nich świetna muzyka, liczne konkursy, degustacja smacznego chleba podczas corocznego Święta Chleba, a także świetna rodzinna atmosfera i zabawa do późnej nocy. Wójt gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki zaprasza na Majówkę z gminą Kalinowo.

Już tradycją samorządu gminnego w Kalinowie stała się organizacja każdego roku w maju wielkiej Majówki. Organizatorzy są pewni, że w sobotę (25 maja) mieszkańcy Kalinowa i całej gminy wspólnie w radosnej atmosferze spędzą popołudnie i wieczór na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury, gdzie wszyscy będą się bawić.
— Wielka Majówka z gminą Kalinowo jest właściwym początkiem sezonu imprezowo-letniego w gminie, a także świetną zabawą dla mieszkańców — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo. — Jesteśmy współorganizatorem Święta Chleba, będzie można skosztować różnego rodzaju pieczywa. Postanowiliśmy, że będzie to impreza rodzinna dla całej społeczności, dlatego wiele jest atrakcji dla całych rodzin, które serdecznie zapraszam. Chcemy promować miejscowe zespoły młodzieżowe, a dla dorosłych zaśpiewają nasze chóry: "Pisanickie Słowiki" i "Kalina".

Oficjalne rozpoczęcie Majówki zaplanowano na godz. 15, kiedy to wszystkich zebranych osobiście przywita wójt gminy Andrzej Bezdziecki. Jednak już o godz. 14. przeprowadzony zostanie konkurs na "Najsmaczniejszy chleb z regionu EGO", po czym będzie można spróbować naturalnego, wypiekanego nierzadko domowymi sposobami pieczywa.
— Wielka Majówka z gminą Kalinowo organizowana jest już po raz czwarty — mówi Wojciech Wrona, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie. — Będzie wiele występów grup dziecięcych i młodzieżowych, przedstawienia muzyczne dla dzieci, a także coś dla dorosłych. Niespodzianką i świetną atrakcją będzie Teatr Ognia, który będzie świetnym przedstawieniem wizualnym. Jak widać w programie Majówki każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jedyne, co może przeszkodzić w corocznym święcie gminy, to pogoda, ale wszyscy wierzą, że będzie co najmniej taka, jak w ubiegłym roku, kiedy była wysoka temperatura i świeciło letnie słońce. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Patronat medialny nad Wielką Majówką z gminą Kalinowo objęły "Rozmaitości Ełckie".

Program Majówki:

• 14 — Święto Chleba. Konkurs na "Najsmaczniejszy chleb z regionu EGO", degustacja

• 15 — Uroczyste otwarcie Majówki

• 15.10 — Występ artystyczny Mażoretek z Sejn

• 15.30 — Piknik Rodzinny:

— autorskie występy dzieci i młodzieży szkolnej

— muzyczne przedstawienie dla dzieci

— występ zespołu "Pisanickie Słowiki"

— śpiewające "Piętaszki"

— występ zespołu "Kalina"

— konkursy dla rodzin

• 19 — Pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Granta

• 20 — Gwiazda wieczoru: 4EVER

• 21 — Teatr Ognia

• 21.30 — Summer Night

• 22 — Dyskoteka pod gwiazdami — Tomek Suchocki
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #1099719 | 89.228.*.* 30 maj 2013 21:36

    Konkurs na "Najsmaczniejszy chleb z regionu EGO" to jedna wielka pomyłka i oszustwo, wygrywają osoby ( po dwa razy ), których pieczywo było przeciętne albo w ogóle jego nie było na stoiskach z chlebem, natomiast pewna rodzina, która miała pieczywo bardzo dobre i do tego z dodatkami czyli masło z czosnkiem i ziołami oraz twarożek z ziołami - nie wygrała nic. Komisja oceniająca wypieki to osoby nie mające pojęcia o ocenianiu i smaku dobrego chleba. Dlaczego w takich konkursach, konsumenci (widownia) nie mają prawa obiektywnego oceniania uczestników konkursu? KOMISJA, która to nie miała do końca pojęcia jaka jest numeracja uczestników konkursu i kto przy jakim stanowisku się znajduje oceniała po znajomościach. Przecież konkurs chleba polega na tym żeby zaprezentować smak chleba, a nie na tym przy okazji zarobić jak to robiły wszystkie panie wystawiające chleb na konkursie oprócz tej jednej rodziny, która nic nie wygrała, oni stali tam bezinteresownie i nic nie sprzedawali a wręcz przeciwnie wszystkich częstowali za darmo, częstowali widownię kromkami chleba z masłem a nie suchymi kwadracikami chleba jak to robiły panie, które zajmowały pierwsze miejsca. Na koniec dodam, że to święto to jeden wielki nie wypał, ponieważ nie wygrał prawdziwy smak chleba tylko powiązania i znajomości z komisją, jak z reszta wszędzie w małych społecznościach, kto ma dojście ten wygrywa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages