środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Piękno Mazur wiosną

2013-05-23 14:58:39 (ost. akt: 2013-05-23 15:03:21)

Autor zdjęcia: Jadwiga Marcinowska

Uczniowie w Gimnazjum w Kalinowie potrafią docenić i cieszyć się pięknymi wiosennymi widokami oraz zarazić tym uczuciem uczniów i nauczycieli gimnazjów z powiatu ełckiego. Piękno mazurskiej ziemi uczniowie odkrywali , biorąc udział w konkursach: fotograficznym, plastycznym i recytatorskim.

22 maja 2013 r., jak co roku odbyło się podsumowanie w/w konkursów pod hasłem: ,,Mazury- region, w którym mieszkam”. Na imprezę do Kalinowa przybyli przedstawicie władz powiatu ełckiego: pani Teresa Buczyńska -wizytator Kuratorium Oświaty, Delegatura w Ełku, pan Krzysztof Piłat starosta powiatu ełckiego, pan Andrzej Bezdziecki wójt Gminy Kalinowo, pan Mieczysław Głębocki przewodniczący Rady Gminy Kalinowo, dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządu gminnego oraz społeczność miejscowa.

Po uroczystym powitaniu gości, impreza rozpoczęła się konkursem recytatorskim: "Poetyckie krajobrazy mazur”, w którym wzięło udział 8 uczestniczek z 4 szkół, recytując utwory opisujące piękno i niepowtarzalność ziemi mazurskiej. Następnie uczniowie Gimnazjum w Kalinowie wystąpili z inscenizacją pt. ,, Mazury – cud natury”. Na tle dekoracji przygotowanej przez uczniów miejscowego gimnazjum pod kierunkiem pań; Bożeny Jankowskiej–Kasprzyk, Agnieszki Mankiewicz i Joanny Tołwińskiej- Milanowskiej, młodzi artyści słowem i piosenką odkryli i ukazali niepowtarzalne piękno krainy, w której mieszkamy. Do występu uczniów przygotowały panie: Bogumiła Kraśko i Ewa Eberhardt.

Wójt wręczył dyplomy i upominki zwyciężczyniom konkursu recytatorskiego. Pierwsze miejsce zajęła ucz. Gimnazjum w Kalinowie Katarzyna Sadowska, drugie miejsce ucz. Paulina Żukowska ucz. Gimnazjum w Pisanicy, III miejsce jury przyznało ucz. Aleksandrze Sitkowskiej z Gimnazjum nr 2 w Ełku oraz wyróżniona została również ucz. Gimnazjum nr 2 w Ełku Marta Dyszkiewicz.

Kolejnym punktem imprezy było wręczenie rzez Pana Starostę dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego. Najciekawsze zdjęcia w konkursie fotograficznym: ,,Ocalić od zapomnienia” nadesłały dwie ucz. Gimnazjum w Kalinowie Paulina Basiewicz
i Dominika Zyskowska ( I i II miejsce) oraz ucz. Gimnazjum nr 2 w Ełku Dominika Walo – III miejsce. Wyróżnienie przyznano ucz. Magdalenie Sobocie z Gimnazjum nr 2 w Ełku.

W konkursie plastycznym: ,,Mazury – region, w którym mieszkam” z 46 prac plastycznych, nadesłanych z 4 szkół przyznano: I miejsce ucz. Kindze Bodnar z Gimnazjum nr 4 w Ełku, II – ucz. Nikolinie Kolendo z Gimnazjum w Pisanicy, III – ucz. Margaricie Paszukiewicz
z Gimnazjum nr 4 w Ełku, zaś wyróżnienie otrzymała ucz. Barbara Andruszkiewicz
z Gimnazjum w Kalinowie. Nagrody i dyplomy zwycięzcom tego konkursu wręczył wójt Gminy Kalinowo.

Fundatorem nagród we wszystkich konkursach był wójt Gminy Kalinowo.

Wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogli degustować egionalne potrawy m.in.: pierogi, krokiety i sękacza. Zaproszeni goście zwiedzili szkołę
i obejrzeli projekty edukacyjne wykonane przez uczniów klas trzecich. Imprezie towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Zapraszamy za rok.

Anna Denert, nauczyciel gimnazjum w Kalinowie

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages