środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Deszczowa majówka w Kalinowie [GALERIA]

2013-05-25 19:26:23 (ost. akt: 2013-05-27 12:21:13)

Autor zdjęcia: Karol Wasilewski

Deszcz pokrzyżował plany mieszkańcom Kalinowa i okolic, którzy w sobotę (25 maja) bawili się podczas Wielkiej Majówki z gminą Kalinowo. Mimo to, podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku również była to impreza, która na długo zapisze się w pamięci mieszkańców.

— Wielka Majówka z gminą Kalinowo jest właściwym początkiem sezonu imprezowo-letniego w gminie, a także świetną zabawą dla mieszkańców — mówił Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo, który zapraszał na wspólną zabawę. — Jesteśmy współorganizatorem Święta Chleba, będzie można skosztować różnego rodzaju pieczywa. Postanowiliśmy, że będzie to impreza rodzinna dla całej społeczności, dlatego wiele jest atrakcji dla całych rodzin, które serdecznie zapraszam. Chcemy promować miejscowe zespoły młodzieżowe, a dla dorosłych zaśpiewają nasze chóry: „Pisanickie Słowiki” i „Kalina”.

Impreza zgodnie z planem zaczęła się o godz. 14. konkursem na „Najsmaczniejszy chleb z regionu EGO”. Każdy mógł spróbować pysznego chleba razowego, zwykłego i z dodatkami, bo w tych trzech kategoriach wzięły udział gospodynie domowe z gminy Kalinowo. Kiedy rozpadał się deszcz wszyscy przenieśli się do pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury. Tam w głównej sali realizowane były poszczególne punkty majówki. Zgodnie z zapowiedzią organizatorzy postawili na promowanie rodzimych zespołów. Oprócz „Pisanickich Słowików” i zespołu „Kalina” zebrani wysłuchali autorskich występów dzieci i młodzieży szkolnej, m.in. wystąpili uczniowie szkoły w Pisanicy, których występ nosił tytuł „Fantazje muzyczne”, czy obejrzeli szkolne przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”.

Pomimo ciągłych opadów deszczu mieszkańcy zarówno Kalinowa, jak i całej gminy, którzy byli obecni na majówce świetnie się bawili.
- Przyszliśmy tutaj się bawić i deszcz w tym nam na pewno nie przeszkodził – mówi Janina Jaroszewska, która przyjechała na majówkę. – Posłuchaliśmy naszych zespołów „Kalina” i „Pisanickich Słowików”, świetnych występy Mażoretek z Sejn i tych najmłodszych, którzy bardzo udanie przedstawili sztukę „Zielony Kapturek”.

Była to luźna adaptacja „Czerwonego Kapturka”, która wszystkich rozbawiła. Między występami rozstrzygnięto konkurs na najlepszy chleb w trzech kategoriach. Jego laureaci zostali nagrodzeni. Nagrody wręczał Andrzej Bezdziecki wójt gminy Kalinowo i Andrzej Orzechowski poseł PO na Sejm RP, który każdego roku odwiedza Kalinowo podczas tej imprezy.

Wyniki konkursy na „Najsmaczniejszy chleb z regionu EGO” (Ełk-Gołdap-Olecko):
I kategoria – chleb razowy:
1. Jadwiga Konewko
2. Lucyna Golik
3. Cecylia Truchan

II kategoria – chleb zwykły:
1. Małgorzata Liszewska
2. Wioleta Kumkowska
3. Irena Wasilewska

III kategoria – chleb z dodatkami:
1. Cecylia Truchan
2. Wioleta Kumkowska
3. Małgorzata Liszewska

Patronat medialny nad Majówką z gminą Kalinowo objęły "Rozmaitości Ełckie".
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1096678 | 91.210.*.* 27 maj 2013 16:55

  nie zapominajmy że Kalinowo to gmina wiejska i każdy powinien wiedzieć że deszcz był potrzebny, a deszczowa majówka to najmniejsze zmartwienie....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kalinowianka #1096451 | 91.210.*.* 27 maj 2013 12:17

  Trochę sprostuję artykuł nic nie odbyło się na dworze za placem za GOK - iem, bo deszcz padał padał i padał.......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages