środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szkolenia strażaków z jednostek OSP powiatu ełckiego

2013-06-18 23:18:14 (ost. akt: 2013-06-18 23:21:04)

Autor zdjęcia: GOK Kalinowo

Gminny Ośrodek Kultury w Kalinowie rozpoczął, w kwietniu 2013 r., realizację projektu pn. Współpraca się opłaca – wspólna inicjatywa GOK i OSP dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

W ramach realizowanego projektu, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kalinowie, od maja 2013 r. odbywają się zajęcia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w których bierze udział 12 strażaków ochotników jednostek OSP z powiatu ełckiego.
Uczestnicy projektu, oprócz zajęć teoretycznych, mają możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach praktycznych oraz pozorowanych akcjach ratunkowych pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Celem kształcenia jest przygotowanie strażaków - ratowników OSP do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich służbom medycznym.
Kolejnych 8 strażaków bierze udział w kursie prawa jazdy kategorii C prowadzonym przez firmę zewnętrzną. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zapewni strażakom kwalifikacje w zakresie obsługi samochodów ciężarowych o masie pow. 3,5 tony.

Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia możliwości operacyjnych Straży Pożarnej, wzrostu skuteczności prowadzonych przez jednostki OSP akcji ratowniczych, a w szerszym kontekście do zwiększenia ogólnego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gmin miejsko-wiejskich powiatu ełckiego.

GOK Kalinowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages