środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szansa na zdobycie 
nowego zawodu

2013-06-30 16:00:00 (ost. akt: 2013-06-28 20:41:25)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

W kwietniu Gminny Ośrodek Kultury w Kalinowie rozpoczął realizację projektu "Współpraca się opłaca – wspólna inicjatywa GOK i OSP dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności" współfinansowanego z środków Unii Europejskiej.

W ramach przedsięwzięcia od maja, w GOK-u w Kalinowie, organizowane są zajęcia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w których bierze udział 12 strażaków ochotników jednostek OSP z powiatu ełckiego. Uczestnicy projektu, oprócz zajęć teoretycznych, mają możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach praktycznych oraz pozorowanych akcjach ratunkowych pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.
— Celem kształcenia jest przygotowanie strażaków OSP do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczych, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich służbom medycznym — mówi Jarosław Franczuk, prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP.

Kolejnych 8 strażaków bierze udział w kursie prawa jazdy kategorii C prowadzonym przez firmę zewnętrzną. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego zapewni strażakom kwalifikacje w zakresie obsługi samochodów ciężarowych o masie pow. 3,5 tony.

Szkolenia dają szansę nie tylko na podniesienie kwalifikacji, ale też na zdobycie pracy. Realizacja projektu ma przyczynić się do zwiększenia możliwości operacyjnych straży pożarnej, wzrostu skuteczności prowadzonych przez jednostki OSP akcji ratowniczych, a w szerszym kontekście do zwiększenia ogólnego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu ełckiego.
Czar

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jacek #1130140 | 68.46.*.* 1 lip 2013 01:07

    Ciesze sie ze lekarzy w Elku przybedzie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages