środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Powstanie czwarta "schetynówka"

2013-07-11 11:46:05 (ost. akt: 2013-07-11 12:07:01)
Wójt gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki (w środku), podpisał w Olsztynie umowę na dofinansowanie projektu przebudowy drogi

Wójt gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki (w środku), podpisał w Olsztynie umowę na dofinansowanie projektu przebudowy drogi

Autor zdjęcia: UG Kalinowo

Już jesienią mieszkańcy gminy Kalinowo będą poruszać się po gruntownie wyremontowanej drodze łączącej Romanowo z Romotami. Poprawi się jej jakość, ale i bezpieczeństwo. Będzie to czwarta droga, tzw. "schetynówka", na terenie gminy Kalinowo. Samorządowcy w Olsztynie już podpisali umowę o dofinansowanie tego projektu.

Samorządowcy z gminy Kalinowo powoli, ale systematycznie dążą do poprawienia stanu dróg w regionie. Każdy, kto choć raz jechał trasą Romanowo-Romoty, wie, że ta droga potrzebowała remontu. W środę (26 czerwca) w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wójt gminy Kalinowo podpisał umowę na dofinansowanie tego projektu.
— W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie oficjalnie podpisaliśmy umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą "Przebudowa drogi gminnej publicznej Romanowo-Romoty" — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo. — Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie prawie 800tys. zł, ale dzięki podpisanej umowie gmina Kalinowo otrzyma na remont drogi dofinansowanie z NDDPL w wysokości 50proc. tej sumy.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. zostało wyłonione w przetargu na wykonawcę projektu. Prace już się rozpoczęły.
— Droga zostanie gruntownie wyremontowana — mówi Andrzej Bezdziecki. — Wykonawca poszerzy drogę, wybuduje zatoki autobusowe i ułoży do nich chodniki. Zostanie położona nawierzchnia bitumiczna, pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome, a także Romanowo zyska nowe oświetlenie.

Projekt zakłada, że zmodernizowana zostanie droga o długości ponad 2200m.
— Jazda po mazurskich drogach jest przyjemnością, ale tylko ze względu na krajobrazy — mówi Andrzej Matkowicz, który często przejeżdża tą drogą. — Droga Romanowo-Ramoty była spękana, gdzieniegdzie się zapadała. Dziury również stwarzały niebezpieczeństwo. Jako kierowca cieszę się, że już wkrótce to się zmieni. Z pewnością bezpieczeństwo na tej drodze wzrośnie.

Realizacja tej inwestycji to kolejny krok do poprawy stanu technicznego gminnych dróg. Mieszkańcy okolicznych miejscowości ze zmodernizowanej drogi będą mogli korzystać wraz z początkiem października, bo prace drogowe potrwają do końca września.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. prawdziwy mieszkaniec #1160893 | 83.9.*.* 4 sie 2013 00:38

  Widać jaki z ciebie mieszkaniec, raczej pseudo. Droga przez Szczecinowo to jak myślisz co to jest? Właśnie schetynówka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #1144348 | 82.160.*.* 16 lip 2013 09:22

  A w gminie Stare Juchy może by się ruszyli i też zrobili Schetynówkę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. uniżony sługa urzęników #1139939 | 80.55.*.* 11 lip 2013 14:48

  Ciekawe, kiedy poprawią dwa skrzyżowania w Szarejkach, które spir....li w zeszłym roku. Temu cymbałowi, który podpisał przeróbkę tych skrzyżowań i odebrał pracę od wykonawcy, kazałbym na własny koszt dokonać poprawek. Kiedyś mijały się tam swobodnie dwa autobusy, a teraz jak na skrzyżowaniu stoi osobówka, to druga musi czekać, aż pierwsza opuści skrzyżowanie. Żenada, marnotrawstwo publicznych pieniędzy i głupota.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages