środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ludowo w gminie Kalinowo

2013-07-26 13:06:07 (ost. akt: 2013-07-26 13:13:51)
W przeglądzie zespołów ludowych zaprezentowało się sześć zespołów z regionu

W przeglądzie zespołów ludowych zaprezentowało się sześć zespołów z regionu

Autor zdjęcia: UG Kalinowo

W niedzielę (14 lipca) w Kalinowie zorganizowano przegląd zespołów ludowych. Impreza odbyła się na plenerowej scenie za Gminnym Ośrodkiem Kultury. Mieszkańcom gminy zaprezentowało się sześć regionalnych zespołów.

Impreza przybrała formę festynu. Mieszkańcom Kalinowa i okolicznych miejscowości zaprezentowały się zespoły: Oleckie Echo, Mazurskie Kłobuki z Pisza, Pisanickie Słowiki, Zespół Regionalny LIPSK, Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku oraz gospodarz imprezy zespół Kalina.
— Repertuar składał się przede wszystkim z pieśni i przyśpiewek ludowych — mówi Wojciech Wrona, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kalinowie. — Każdy zespół miał około dwudziestu minut na zaprezentowanie swych utworów. Impreza nie miała charakteru konkursu, tylko przeglądu. Bardzo spodobała się mieszkańcom i już została wpisana do kalendarza imprez, więc w przyszłym roku będzie druga edycja.


Na dzieci i ich rodziny, które przybyły na plac za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kalinowie, gdzie zorganizowano koncert, czekały liczne atrakcje. Jedną z nich był pokaz tańca współczesnego w wykonaniu uczestników projektu "The best dancers". Dla wszystkich zagrały również zespoły Summer Night i 4EVER.

Impreza została zrealizowana w ramach działania programu "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" z zakresu małych projektów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Kalinowie, Gminny Ośrodek Kultury w Kalinowie wraz z Urzędem Gminy Kalinowo.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #1154577 | 178.183.*.* 28 lip 2013 06:03

    Trudno żeby w wiosce w której mieszka około 727 osób odbył się jakiś inny przegląd. Chyba nikt nie chciał by żeby w Kalinowie był przegląd dajmy na to zespołów rockowych.Już widzę te tłumy widzów na łące.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages