środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wójt Bezdziecki: To nowoczesna lokalna oczyszczalnia

2013-08-29 12:00:00 (ost. akt: 2013-08-29 10:02:56)
Dzięki tej inwestycji gmina Kalinowo została pokryta siecią wodociągową

Dzięki tej inwestycji gmina Kalinowo została pokryta siecią wodociągową

Autor zdjęcia: UG Kalinowo

Zakończyła się budowa oczyszczalni ścieków w Milewie wraz z rozbudową sieci wodociągowych Milewo. Nowe sieci wodociągowe i oczyszczalnia ścieków zostały oddane do użytku. Tym samym został zrealizowany kolejny etap modernizacji sieci wodociągowych w gminie Kalinowo.

Realizacja projektu "Budowa oczyszczalni ścieków w Milewie wraz z rozbudową sieci wodociągowych Milewo, Kalinowo" rozpoczęła się z początkiem kwietnia tego roku. Inwestycję już zakończono.
— Wykonano sieć wodociągową Marcinowo-Milewo, Milewo-Zanie oraz w obrębie Kalinowo I, Kalinowo II — mówi Andrzej Bezdziecki, wójt gminy Kalinowo. — Wybudowano, przebudowano oraz rozbudowano sieci kanalizacji w Milewie i obrębie Kalinowo I. Wyłączona została hydrofornia Milewo poprzez połączenie w pierścień wodociągu Marcinowo-Milewo-Zanie. Jak również wybudowano lokalną oczyszczalnię ścieków w Milewie. Dzięki temu gmina Kalinowo jest już praktycznie w pełni zwodociągowana.

Inwestycja ma na celu dostarczenie odpowiedniej ilości wysokiej jakości wody mieszkańcom oraz zminimalizowanie niebezpiecznych związków przedostających się do gruntu i wód gruntowych wraz ze ściekami bytowo-gospodarczymi. Przyczyni się to do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Wartość inwestycji to kwota 800tys. zł, z tego gmina otrzymała 255tys. zł dotacji w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w zakresie gospodarki wodno-ściekowej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestycję udało się skończyć jeszcze przed terminem.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages