środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podsumowanie projektu "Mały Archimedes" w Zespole Szkół w Pisanicy

2013-09-20 10:38:15 (ost. akt: 2013-09-20 10:40:17)

Autor zdjęcia: Archiwum

W piątek, 13 września, w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbyła się konferencja podsumowująca program w zakresie rozwijania umiejętności kompetencji kluczowych nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości "Mały Archimedes", w którym uczestniczyliśmy jako jedyna szkoła z powiatu ełckiego wśród 30 z czterech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Projekt trwał od kwietnia 2010 r. do końca sierpnia 2013 r.

W konferencji oprócz przedstawicieli gimnazjów w osobach dyrektorów, koordynatorów merytorycznych oraz osób odpowiedzialnych za stronę finansową projektu wzięli udział wójtowie i burmistrzowie gmin i miast uczestników projektu.


Naszą szkołę w imieniu władz samorządowych reprezentował Wójt Gminy Kalinowo p. Andrzej Bezdziecki, szkołę - dyrektor Zespołu Szkół w Pisanicy p. Barbara Wnuk i Wicedyrektor p. Lech Przekop.
 Osoby zarządzające projektem podczas spotkania przedstawiły uczestnikom dane statystyczne obrazujące wyniki merytoryczne całego projektu oraz na ręce dyrektorów szkół i przedstawicieli władz samorządowych wręczyły pamiątkowe dyplomy zawierające słowa podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu.
Kilku dyrektorów ze szkół uczestniczących w projekcie miało okazję do zaprezentowania swoich gimnazjów w prezentacjach multimedialnych.

Wszyscy wyrażali się w ciepłych słowach o stronie organizacyjnej projektu "Mały Archimedes" oraz podkreślali to, że udział szkół w tym przedsięwzięciu przyniósł zarówno wymierne korzyści w postaci wzbogacenia baz dydaktycznych w pomoce naukowe, ale także to co jest niepoliczalne: zachwyt młodego człowieka nauką, rozwój jego zainteresowań, możliwość wyjazdów zagranicznych i obejrzenia instytucji naukowych (CERN, Instytut Problemów Jądrowych w Świerku), uczestnictwo nauczycieli i uczniów w spotkaniach pod nazwą "Festiwal Innowatorów" w Augustowie organizowanych cyklicznie przez cały okres trwania projektu.


Nasza szkoła podczas konferencji przygotowała foto-album, gazetkę szkolną "Ostrym Piórem"  na wystawę prac projektowych przed salą konferencyjną. 
Osobami realizującymi projekt w naszej szkole byli następujący nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: Danuta Mikołajczyk - matematyka, Urszula Szulgo- biologia, Lech Przekop - chemia, Andrzej Szulgo- fizyka.
Zespół Szkół w Pisanicy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages