środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Zamiast biernie czekać, pomogą [GALERIA]

2013-09-24 09:40:31 (ost. akt: 2013-09-24 11:49:29)
Grupa "Parafianki" realizuje projekt "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, bierne czekanie nie daje żadnych szans". Uczestnicy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Grupa "Parafianki" realizuje projekt "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, bierne czekanie nie daje żadnych szans". Uczestnicy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Autor zdjęcia: UG Kalinowo

"Parafianki" to nieformalna grupa wyłoniona z przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas w Kalinowie. Ostatnie jej działania skupiły się na nauce udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Umiejętności "Parafianek" są na tyle wysokie, że teraz organizują pokazy, na których udowodniają, że podjęcie odpowiednich działań przed przyjazdem karetki pogotowia może uratować ludzkie życie.

Grupa "Parafianki" realizuje projekt "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ, bierne czekanie nie daje żadnych szans", który odpowiada potrzebom podniesienia świadomości lokalnej społeczności na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu, posiedli wiedzę i opanowali umiejętności z dziedziny poznania i doskonalenia umiejętności oceny czynności życiowych.

Kursanci dowiedzieli się, jakiej pierwszej pomocy udzielać w przypadku różnych urazów i zapoznali się w podstawowymi procedurami ratownictwa medycznego. W szkoleniu pomogli im strażacy z OSP w Kalinowie, a efekty swojej nauki uczestnicy warsztatów zaprezentowali 1 września w Borzymach podczas tegorocznego Święta Plonów.

"Parafianki" przekazują pozostałym mieszkańcom gminy to, czego się nauczyli. Na Gminnej Plaży w Skrzypkach postawiono tablicę informacyjną z instruktażem udzielania pierwszej pomocy w przypadku podtopienia. 14 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w związku z czym grupa warsztatowa odwiedziła komendę PSP w Ełku przy ul. Suwalskiej. Tam, pod okiem zawodowych strażaków, wzięli udział w ćwiczeniach pokazowych z elementami pierwszej pomocy. Była to również okazja do zapoznania się ze sprzętem strażackim oraz tajnikami ich pracy.

Realizację projektu dofinansowano z środków Programu "Działaj Lokalnie VIII", którego celem jest aktywizacja lokalnych społeczności.

kw, UG Kalinowo

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages