Pisanica najlepsza drużynowo

2014-04-15 11:32:59(ost. akt: 2014-04-15 11:33:35)

Autor zdjęcia: Archiuwm organizatora

Pracowite dni mają za sobą zawodnicy i ich opiekunowie z pisanickiego „Żaka”. W sobotę byli organizatorami półfinału Turnieju o Puchar TVP Olsztyn, a w niedzielę wystartowali w Gołdapi w zawodach memoriałowych. W obu przypadkach spisali się znakomicie. W sobotę, w Pisanicy, najlepsi zawodnicy z 19 gmin wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli eliminacje rejonowe, walczyli w półfinale o 4 miejsca premiowane udziałem w finale 55 edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS o Puchar TVP Olsztyn.
— To bardzo prestiżowy turniej, który dla nie wielu tenisistów był początkiem wspaniałej kariery, toteż wystąpić w finale jest dużym wyróżnieniem — mówi Zbigniew Bobryk, trener zawodników LUKS ABC ŻAK Pisanica.

Zawodnicy walczyli w czterech kategoriach wiekowych kobiet i sześciu – mężczyzn. Powiat ełcki reprezentowali tenisiści z gminy Ełk (4 zawodników) i gminy Kalinowo (11 zawodników). Świetne zawody zaliczyli gospodarze, którzy wprowadzili do finału najwięcej zawodników spośród startujących gmin (aż 7) i zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową przed Oleckiem, Giżyckiem i Kętrzynem. W swoich kategoriach zwyciężyli: Arkadiusz Kucharski, Dominika Kondracka, Artur Markowski, Paulina Żukowska i Bartosz Cudnowski, a na drugich miejscach uplasowali się Marika Kondracka i Jakub Kurgan. Niestety żadnemu z reprezentantów gminy Ełk nie udało się wywalczyć awansu do finału, który odbędzie się w Olecku 27 kwietnia. Należy przy tym zauważyć, że przyjezdni zawodnicy i ich opiekunowie gratulowali organizatorom (Zbigniewowi Bobryk i Arturowi Opońskiemu) nie tylko sukcesu sportowego, ale i organizacyjnego.

W niedzielę, w Gołdapi, ponad 100 zawodników uczciło pamięć Bernarda Zackiewicza, świetnego sportowca, nauczyciela, wieloletniego kierownika Rejonu VI SZS. W IX Memoriale udział wzięli zawodnicy z Olsztyna, Białegostoku, Łomży, Grajewa, Suwałk, Ełku, Kętrzyna, Słobódki, Krasnopola, Gołdapi, Pisanicy i rosyjskiego Gusiewa. Wśród zawodników szkół podstawowych zwyciężył Arkadiusz Kucharski, a 3 miejsce wywalczył Daniel Szałaj z Ełku. W kategorii szkół ponadpodstawowych dziewczęta z Pisanicy, Paulina Żukowska i Marika Kondracka, zajęły 1. i 2. miejsce, a Bartosz Cudnowski również 2. miejsce wśród chłopców. Tuż za podium na 4 miejscu w kategorii weteranów uplasował się trener ełckich tenisistów Stanisław Malinowski, który stoczył pasjonujący pojedynek o 3 miejsce z Markiem Unruhem z Olsztyna.

— o były kolejne udane zawody i mam nadzieję, że w finale w Olecku nasi zawodnicy podtrzymają świetną passę — mówi Zbigniew Bobryk. — Chcemy bowiem powalczyć również o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji drużynowej. Cieszymy się także z tego, że nasze starania o dobrą organizację zawodów są pozytywnie postrzegane przez zawodników, trenerów i działaczy LZS i WMZTS, którzy powierzają nam organizację zawodów wojewódzkich, choć nie mamy tak dobrych warunków jak Ostróda, Lidzbark czy nawet Olecko. Właśnie otrzymaliśmy informację, że będziemy organizatorem Mistrzostw Województwa żaków. To duże wyróżnienie i satysfakcja.