środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Parafialne zespoły Caritas w działaniu

2014-04-17 13:35:27 (ost. akt: 2014-04-17 13:37:17)

Autor zdjęcia: Archiwum CaritasuOkres przez Świętami Wielkanocnymi to czas szczególny, kiedy oczekujemy przede wszystkim Zmartwychwstania Pana Jezusa. Ale, aby ten czas nie był tylko oczekiwaniem, ale również działaniem w kierunku drugiego człowieka, Parafialny Zespół Caritas w Kalinowie zorganizował i przeprowadził warsztaty: „Śladem wielkanocnych tradycji w naszym regionie”.

W zajęciach uczestniczyło ponad 30 osób, gdzie najliczniejszą grupę stanowili seniorzy. To właśnie oni mają wiedzę i umiejętności na temat kultywowania tradycji świątecznych, które są bardzo ważne w każdym narodzie. Uważają, że należy przekazywać młodym pokoleniom swoją spuściznę, aby nie poszła w niepamięć.

Coraz trudniej jest zainteresować młodego człowieka, który żyje w wirtualnym świecie tym, co na pozór wydaje się być „ przestarzałe”, nieatrakcyjne a przede wszystkim nieużyteczne. Seniorzy opowiadali o zwyczajach wielkanocnych panujących w naszym regionie, pokazali, jak tworzyć tradycyjne symbole wielkanocne, takie jak: kwiaty z bibuły, palmy wielkanocne, jak malować pisanki farbami, woskiem czy chociażby wykonać je metodą decupage.

Poprzez warsztaty parafialny zespół Caritas pragnie uświadomić młodemu pokoleniu i mieszkańcom gminy również, że kultywowanie tradycji i obrzędów nie musi być nudne, a może stać się ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Ważne jest, abyśmy wszyscy pamiętali o tradycjach, ponieważ stanowią bardzo ważny element naszej tożsamości.

Warsztaty pozwoliły uczestnikom nabyć nowe umiejętności, a jednocześnie spędzić miło czas w doborowym towarzystwie.

Anna Rudzińska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages