Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Festyn Strażacki z OSP Kalinowo

2016-08-24 22:00:00 (ost. akt: 2016-08-24 22:03:25)

Autor zdjęcia: OSP Kalinowo

Straż pożarna to nie tylko niesienie pomocy czy też branie udziału w ćwiczeniach, to również aktywne włączanie się w życie społeczeństwa. Przykładem tego może być Festyn Strażacki, którego bardzo ciekawy program przygotowali strażacy z OSP w Kalinowie. Festyn odbył się 15 sierpnia na placu za Gminnym Domem Kultury w Kalinowie.

Do wspólnego tańca zaprosiła wszystkich instruktorka tańca i fitnessu Katharina Kochanowska podczas pokazu Zumby. Z Kathariną wystąpiły: Katarzyna Skowrońska, Danuta Bronakowska, Elżbieta Niedźwiedzka, Joanna Urbanowicz, Urszula Wiszniewska, Aleksandra Czarow, Agnieszka Wysocka. Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa chemicznego w wykonaniu Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Ełku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie.

Podczas pokazu młodzi strażacy uczestniczący w „Programie Równać Szanse 2015” mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wiele osób nie zdawało sobie sprawy jak z bliska wygląda akcja ratownicza w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.

Mimo chwilowych opadów deszczu szczególne zainteresowanie wzbudziły pokazy tresury psów policyjnych. Podczas trwania festynu dzięki uprzejmości Zespołu Ratownictwa Medycznego z Ełku można było zmierzyć ciśnienie krwi, dokonać pomiaru cukru we krwi, a także dowiedzieć się jak wygląda na co dzień praca ratownika medycznego.

Na czas trwania festynu przygotowano jeszcze inne atrakcje: najmłodsi mogli uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach o tematyce strażackiej lub pobawić się na dmuchanym zamku i trampolinie. Wiele emocji wzbudziły również konkursy dla dorosłych. Oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół muzyczny „Twister”.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kalinowa oraz gościom za tak liczne przybycie i wsparcie naszego przedsięwzięcia. Impreza odbyła się z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie przy współpracy z Urzędem Gminy w Kalinowie.
OSP Kalinowo

	http://m.wm.pl/2016/08/orig/110745-330779.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages