środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Przeżyli razem 50 lat!

2016-10-31 10:47:00 (ost. akt: 2016-10-31 10:46:24)

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Z tej okazji w dniu 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kalinowie odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminy: Andrzej Bezdziecki – Wójt Gminy, Mieczysław Głębocki – Przewodniczący Rady Gminy Kalinowo, Mariusz Klepacki – Sekretarz Gminy Kalinowo, Anna Górska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud włożony w zapewnienie bytu rodzinie, za wychowanie dzieci i przeżycie w jednym związku małżeńskim 50 lat Jubilaci zostali odznaczeni medalami przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dekoracji w imieniu Prezydenta RP medalami za „Długoletnie pożycie małżeńskie” dokonał Wójt Gminy Andrzej Bezdziecki. Parom wręczono legitymacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki.

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kalinowie pod kierunkiem Tomasza Truhana i Emila Mankiewicza. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Wójta Gminy na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent RP w dowód uznania tym osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.

W tym roku Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego świętowały następujące pary:
1. Stanisław i Jan Formejster
2. Irena i Jan Gaweł
3. Janina i Jan Królczyk
4. Halina i DiterLudwanowscy
5. Alicja i Marian Ożarek
6. Helena i Józef Surażyńscy
7. Walentyna i Jan Sylwestruk
8. Janina i Remigiusz Szymulewscy
9. Halina i Tadeusz Wasilewscy
10. Regina i Tadeusz Żukowscy

Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages