Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzień z Ekologią w SP w Sypitkach

2017-05-02 14:40:00 (ost. akt: 2017-05-02 14:38:23)

26 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach odbył się V Gminny Konkurs Ekologiczny zrealizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Wiejskich „Wokół Sypitek” pod nazwą „Góry cud natury – z ekologią za pan brat” współfinansowany z budżetu Gminy Kalinowo, Powiatu Ełckiego i Rady Rodziców SP w Sypitkach.

W tym dniu odbyły się występy artystyczne „Na góralską nutę”. Dziewczynki z klas II – V pod kierunkiem Pani Agnieszki Haponik przygotowały i zaśpiewały cztery góralskie piosenki, a uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Aliny Seroki zatańczyli Trojaka. Następnie artyści wraz z publicznością wspólnie zaśpiewali góralską piosenkę Owieczki. Po występach odbył się V Gminny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięły udział cztery sześcioosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kalinowo.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie Agnieszka Moroz i Aleksandra Waleryś. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – VI ze SP Borzymach, SP im. Marii Konopnickiej w Kalinowie, ZS im. Jana Pawła II w Pisanicy oraz ze SP w Sypitkach. Pierwszym zadaniem konkursowym był test wiedzy z zakresu ekologii i podstawowych wiadomości o polskich górach.

Pozostałe zadania miały głównie charakter umiejętności praktycznych, z którymi dzielnie zmagały się drużyny. Odgadywano hasła, rozpoznawano górskie rośliny i zwierzęta chronione, rozwiązywano zagadki i krzyżówki, pakowano plecak na górskie wyprawy. Nie zabrakło też zadań o charakterze sportowym, a było to zwijanie wełny i poszukiwanie skamieniałości w „górskich jaskiniach”. Poziom wiedzy i umiejętności praktycznych drużyn był bardzo wyrównany. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania.

Po konkursie dzieci zasiadły do wspólnego poczęstunku - kartaczy z surówkę oraz ciasta przygotowanego przez członkinie Stowarzyszenia ,,Wokół Sypitek”.
Następnie wszyscy uczniowie SP w Sypitkach, uczestnicy konkursu oraz rodzice, dzieci i nauczyciele oglądali pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez OSP z Kalinowa.

Pokaz odbył się dzięki zaangażowaniu naczelnika OSP pana Daniela Olichwiera oraz strażaków: Wojciecha Liszewskiego, Dawida Klicza, Kamila Kamińskiego i pana Tomasza Kłosa – właściciela przedsiębiorstwa Kasacja Pojazdów - Borzymy. Wszystkim panom serdecznie dziękujemy za profesjonalny pokaz i dostarczenie zebranym niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie, którzy nie brali udziału w konkursie, pod opieką pań: Agnieszki Haponik, Anety Wiśniewskiej, Bożeny Rudziewicz, Moniki Zawistowskiej i Aliny Seroki sprzątali wyznaczone rejony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w Dniu z Ekologią w Szkole Podstawowej w Sypitkach.

Wyniki konkursu ekologicznego:
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sypitkach,
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Borzymach,
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie,
IV miejsce – drużyna z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Pisanicy


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages